Martin Camaj

Shko poshtė

Martin Camaj

Mesazh  Admin prej 2008-11-19, 11:52 am

Gjarpri e grueja

Ajo mbramė harroi trupin e vet
Zbuluet
E nė mėngjes e gjeti pikturė tė varun
Nė murin e gjanė dhetė pashė:
E kqyri dhe e kqyri e u zhduk.

Petkat e saj teren buzė detit
Me kėmishėn e gjarpnit mbi gurė.
Shtėrpia tha se vjen prap,ajo, po
Deri mbasdite.

Mbasdite vonė, gjarpni i rrejtun
Doli prej nėngurit
E iu zgėrdhesh vetmisė ndėrsy,
Veshi kėmishėn e vjetėr e shkoi
Me fjetė
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 16
Registration date : 27/10/2007

Shiko profilin e anėtarit http://jugaebardhe.forumattivo.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi