poezi nga Gezim Strora

Shko poshtė

poezi nga Gezim Strora

Mesazh  muratori prej 2008-11-30, 11:54 pm

I ZBATHUR

Njė copė udhė kėputa
Nga rruga e Kumtrit
Nė godzak
E vendosa nėn kėmbėt e mia
Tė ngrėna
Nga rrugėt e gurta tė kėsaj bote.

Formėn e opingės
Mori udha
Dhe yjet e harushės shkėndija lėshuan.

Aty
Shkel i zbathur
Mbi gjurmė xixėllonjash
I gjakosur nga forma
Hija e opingės sė ngushtė.

muratori

Numri i postimeve : 24
Registration date : 16/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi